HAKKIMIZDA

ATEKLİFT

Atek Ailesi, 1950 yılında Bulgaristan’dan göç ederek İstanbul’a yerleşmiş ve 1954 yılında büyük baba “Mustafa Keser” tarafından kurulmuştur. Başlangıçta otomotiv yan sanayi ve küçük çapta üretimler yaparak işe devam ederken 1964 yılında büyük babanın vefatı ile anneleri Hatice Keser ve oğulları “Altan, Turhan, Ertan Keser” gerekli eğitimleri alarak firmayı geliştirmek için mücadele etmişlerdir.

Bugün ATEK MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş., İstanbul- Hadımköy’deki modern fabrikasında son sistem makina ve ekipmanları, bünyesindeki özerk Ar-ge departmanı ile, ISO 9001, CE, İSO 16949, TSE, TSEK, TÜV,GOST belgeleriyle dünya standartlarında dünyadaki makina üreten firmalara ve kendi distribütörlerine en ileri teknoloji üretim yapmaktadır.ATEK MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş., İstanbul – Kıraç’taki 4000 metrekarelik mağazasında, üretmiş olduğu makinalarının ve mümessili olduğu ürünlerin satışını, pazarlamasını,ve gezici araçlarıyla dağıtımını yapmaktadır.

2001 Yılında ürün çeşitlerini Bulgaristan’ın Plovdiv şerinde açtığı mağazada ve gezici satış araçları ile Bulgaristan piyasasına sunmaktadır. Ayrıca ATEK Bulgaristan’da Turizme ve Otelcilik sektöründe 2012 yılında faaliyetlerine başlayan ve Türk örf-adetlerine göre hizmet veren City Hotel Plovdiv, bir fuar bölgesi olan Plovdiv şehrine de bir değer ve zenginlik katmıştır. Şu Anda ATEK MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş. mamüllerini direkt ve endirekt olarak 82 ülkede 121 satış noktasına gururla ihraç etmektedir.

Atek Group’un uzun süreli pazar araştırması sonrasında 2009 yılında ATEK LİFT, hidrolik konusundaki engin deneyimi, bünyesinde yetiştirdiği Ar-Ge Mühendisleri ve tasarımcılarıyla, en iyi ve son teknoloji, performans, güvenlik ve dayanıklılık kombinasyonlarını bir arada sunan taşıma ve istifleme makinaları üreticisi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.Kurulduktan sonra geçen ilk 5 yıl içinde pazar lider olan ATEK LİFT, Singapur’dan Romanya’ya Tunus’tan Azerbaycan’a tam 15 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile de dünya pazarında da adından söz ettiren bir marka haline gelmiştir. 500 Kg hafif tip liftlerden 3000Kg ağır tip liftlere kadar onlarca çeşit ürün gamına sahip olan ATEK LİFT, Türkiye ve dünya pazarındaki değişen ihtiyaçları yakından takip ederek, her geçen gün ürün gamına bir yenisini daha eklemeye devam etmektedir.